Pion śledczy IPN będzie ścigał komunistycznych zbrodniarzy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód  jednoznacznie stwierdził, że pion śledczy IPN „ma obowiązek ścigać z urzędu przestępcze działania funkcjonariuszy komunistycznych”. Postępowanie prowadzono na wniosek  Adama Słomki. To przełomowa decyzja!

Decyzja ws. ścigania komunistycznych zbrodniarzy zapadła w związku ze sprawą dotyczącą bezprawnego pozbawienie w 1982 roku wolności działaczy Organizacji Młodzieżowej Konfederacji Polski Niepodległej, m.in. Sławomira Skrzypka, Witolda Słowika oraz Adama Słomki. Decyzja sądu w tej sprawie stanowi jednak precedens na skalę całego kraju.

W oświadczeniu biura prasowego KPN czytamy:

Dotychczas sądy i prokuratorzy IPN najczęściej odmawiały ścigania zbrodni z PRL-u powołując się na kuriozalną uchwałę Sądu Najwyższego z 2010 roku, który uznał zbrodnie komunistyczne za przedawnione i to już w 1995 roku! W efekcie w chwili obecnej toczą się w całej Polsce tylko dwa procesy za represje z lat 80-tych. Dotyczą usiłowania zamordowania Anny Walentynowicz przez SB oraz o utworzenia wojskowych obozów internowania zimą 1981/82 pod namiotami.

Dzięki licznym staraniom Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich oraz wnioskom formalnym środowiska Niezłomnych weteranów od 4 sierpnia decyzją Sądu w Katowicach nie może być mowy o przedawnieniu dla ścigania zbrodniarzy komunistycznych. Były to zbrodnie przeciwko ludzkości! Domagać się należy również orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej materii (taki wyrok jest obiecywany od dawna).

Według dr Jerzego Bukowskiego to przełomowa decyzja. Pozwoli ona mieć nadzieję, że niebawem będzie można pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za represjonowanie opozycji antykomunistycznej w czasach PRL.

Po raz kolejny okazało się, że presja społeczna ma sens i warto niekiedy bić głową w mur, jeżeli dostrzeże się w nim jakąś szczelinę. Mam nadzieję, że wkrótce ruszy fala procesów komunistycznych zbrodniarzy, co jest konieczne jeżeli mamy żyć w naprawdę niepodległej Rzeczypospolitej, które definitywnie zerwała z PRL-bis, jaką zafundowali nam w 1989 roku uczestnicy Okrągłego Stołu. – podkreśla dr Bukowski

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY