Media Narodowe: recenzja płyty Kontratak „W obronie Ojczystej Ziemi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Facebook - Kontratak

Taki tytuł nosi nowa płyta kolegów z Katowic. Została wydana w roku 2017 przez Strong Survive Records. Właściwie żadnemu fanowi muzyki RAC nie trzeba bliżej przedstawiać tej wytwórni.

Płyta „W obronie Ojczystej Ziemi” to drugie wydawnictwo katowiczan. Ich debiut to płyta „Głos Podziemia” z roku 2013. Tak jak można powiedzieć o debiucie, że wyraźnie gitarowo przypomina  Szwadron 97, dwójka to już inne granie i dążenie do swojego rozpoznawalnego stylu.

Na płycie znajduje się 66 minut ostrego gitarowego grania w stylu RAC’n’Roll. Tekstowo płyta nie jest spójna i zespół porusza na niej różną tematykę, od historycznej („Szarża Husarii”) do aktualnych wydarzeń politycznych („Stop Islamizacji”, „Machina Zła”) po, niestety, tematykę pogańską („Ziemia Wendów”, „Żołnierze Odyna”).

Tracklista to 13 kawałków + bonus „Żołnierze Odyna” nagrany w języku angielskim. Można powiedzieć, że płyta ta w porównaniu z jedynką zawiera bardziej rozbudowane kawałki oraz naprawdę dobrze zagrane wolniejsze i klimatyczne numery, takie jak rewelacyjny „Tam gdzie Polska” który otwiera płytę,  czy siódmy kawałek na płycie – „Duma”.  Przekaz kopie mocno w twarz, a wygrywane gitarowe riffy szybko wchodzą w głowę, teksty zaś łatwo zapadają w pamięć, tak jak chociażby „Zachowaj Nasz Kontynent”, „My Dzieci Ojczyzny” czy „Szarża Husarii” – jeden z moich faworytów na płycie z bardzo dobrym tekstem.  Opisuje on największe zwycięstwa Polskich Skrzydlatych Rycerzy, a kawałek kończy miłe dla ucha, sprawnie zagrane solo.

Jak przystało na kapelę RAC, koledzy nie boją się poruszać tematów, które są absolutnie nieakceptowalne przez dzisiejszy liberalno-lewacki porządek i mainstreamowe media. Znakomicie widać to w takich kawałkach jak „Siła i Honor” – to mój drugi faworyt na płycie (znakomity oldschoolowy RAC z zabijającym refrenem, który wprost stawia człowieka w postawie bojowej), czy kończący płytę „Bastion Oporu”, kawałek poświęcony ruchowi Skinheads.

Podsumowując tę krótką recenzję, płyta „W obronie Ojczystej Ziemi” w mojej opinii to bardzo dobry RAC zagrany z pasją i zaangażowaniem. Trzeba powiedzieć, że koledzy zrobili duży krok w celu ich identyfikacji na polskiej scenie muzyki tożsamościowej. Poza odniesieniami do pogaństwa płyta jest naprawdę bardzo dobra.

Poniżej promo płyty:

https://www.youtube.com/watch?v=7ua_rm7z7UY

 

Polecam.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY