Egipski imam: Obrzezanie kobiet przynosi korzyści ekonomiczne i jest oznaką cywilizowanego społeczeństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Egipski duchowny Abd Al-Wahhab Al-Maligi utrzymywał podczas występu w kanale telewizyjnym Al-Seha Wal-Jamal, że obrzezanie kobiet przynosi zysk ekonomiczny i jest oznaką cywilizowanego społeczeństwa.

Jego zdaniem, to Żydzi piętnują ten zwyczaj najbardziej, ponieważ nie chcą, aby islam i muzułmanie byli czyści, rozwinięci i cywilizowani.

Mówią ci, że kobiece obrzezanie powoduje niepłodność? Kto to mówi? – zapytywał gospodarza programu. – Jak kobiece obrzezanie może powodować niepłodność ?! Egipskie kobiety są obrzezane, ale rodzą więcej dzieci niż wszystkie inne matki na świecie. Allah jest wielki! Więc jak może to powodować niepłodność? To nieobrzezane kobiety w Europie są niepłodne. Allah jest wielki! (…) Czy istnieją jakieś korzyści ekonomiczne z kobiecego obrzezania? Tak! Obrzezanie kobiet jest medycznym środkiem profilaktycznym. Ktoś, kto jest nieobrzezany, będzie cierpiał na wiele poważnych chorób które później omówimy (do tego omówienia w trakcie programu jednak nie doszło – przyp.red.). Na kogoś, kto ma jedną z tych chorób, państwo musi wydawać pieniądze na jego leczenie, i tak dalej. Ale możemy zaoszczędzić wszystkie te pieniądze i kierować je gdzie indziej. Więc stanowi to profilaktykę.

Obrzezanie to część wielowiekowej tradycji powszechnej w wielu krajach afrykańskich, głownie islamskich. Obrzezanie to zabieg usunięcia całości lub części żeńskich zewnętrznych narządów płciowych z powodów niemedycznych. Popularna głównie w islamskich krajach afrykańskich i społecznościach imigranckich “operacja” jest często prowadzone przez szarlatana uzdrowiciela na dziewczętach, gdy są jeszcze małymi dziećmi. Wykorzystuje się do tego żyletkę i robi to bez znieczulenia.

Okaleczanie kobiecych genitaliów FGM (Female Genital Mutilation ) – według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WTO) – jest określeniem używanym wobec wszystkich procedur, podczas których kobiece narządy płciowe częściowo lub całkowicie zostają usunięte lub uszkodzone i jest to robione z powodów kulturowych lub jakichkolwiek przyczyn pozaterapaeutycznych. (…) WHO podzieliło FGM na cztery typy: 1. wycięcie napletka łechtaczki i samej łechtaczki lub ich części. 2. wycięcie napletka łechtaczki, samej łechtaczki i wewnętrznych warg sromowych lub ich części. 3. Wycięcie części lub całych zewnętrznych narządów płciowych z jednoczesnym zaszyciem pochwy i zostawienie tylko małego otworu (infibulacja). 4. nakłuwanie, przekłuwanie, wycinanie, naciąganie, powodowanie zabliźniania się ran przez przypalanie łechtaczki lub warg sromowych, skrobanie otworu pochwy, wprowadzanie żrących substancji lub ziół, żeby ściśnić pochwę i wszelkie inne procedury, podczas których kobiece narządy płciowe zostają uszkodzone lub obrzezane. 80% kobiet ma do czynienia z typem 1 lub 2, a 15 % kobiet jest okaleczana według 3 typu.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY