PILNE! Rzeź w kościele, zamordowano wiernych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do tragedii doszło, gdy nieznany napastnik lub napastnicy wpadli uzbrojeni w karabiny maszynowe do Kościoła Świętego Filipa w miejscowości Ozubulu w Nigerii. Wstępne informacje mówią o dziesiątkach zabitych, sięgających nawet 50 ofiar.

Szczegółowe informacje nie są jeszcze dostępne, jako iż do wydarzenia doszło stosunkowo niedawno. Przez nieznanych i uzbrojonych napastników został zaatakowany Kościół Katolicki w jednej z pomniejszych miejscowości w Nigerii. Skoro celem ataku był kościół i znajdujący się w nim wierni możemy domyślać się, jakie były motywacje zamachowca.

Na załączonym filmie widzimy, jak kobieta nagrywa stan świątyni po ataku. Ławki są powywracane lub przesunięte. Niemalże wszędzie widzimy na ziemi wielkie plamy krwi. Zmieszane z krwią leżą na ziemi ubrania. W tle nagrania słyszymy rozmowy, rozpaczliwy płacz oraz krzyki zebranych osób.

Nigeria jest krajem, które społeczeństwo jest mieszanką kulturowo-religijną. Północ jest w większości zamieszkana przez muzułmanów, a południe przez chrześcijan. Mimo że chrześcijanie stanowią lekko ponad 50% populacji, muzułmanie są bardzo znaczącą mniejszością. Działająca na terenie Nigerii organizacja sunnicka Boko Haram dokonywała już aktów terrorystycznych na miejscowych szyitach i chrześcijanach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY