Minister Jan Szyszko odpowiada Trybunałowi Sprawiedliwości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

W odpowiedzi na orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zakazujące wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej Minister Środowisko wysłał odpowiedź europejskim organom.

Przed tygodniem na wniosek Komisji Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzją o nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy. Rząd Polski miał czas do piątku na zastosowanie się do decyzji lub odpowiedź.

Z pisma wystosowanego przez Ministra Szyszki wynika, że wycinka jest zgodna z dyrektywami ptasiej i siedliskowej będącymi głównym składnikiem unijnego programu Natura 2000. Argumentował również, że celem przeprowadzanej wycinki jest ochrona środowiska i zaprzestanie wycinki spowoduje straty w środowisku osiągające nawet 3,2 mld zł.

Znaczenie konfliktu wokół białowieskiej puszczy może się znacznie zwiększyć wobec ostrzeżenia wygłoszonego przez rzeczniczkę Komisji Europejskiej Minie Andreewy . Zgodnie z nim Polska musi dostosować się do zaleceń unijnych instytucji. W przeciwnym razie powyższa sprawa zostanie włączona w procedurę z art.7 Traktat o Unii Europejskiej dotycząca stanu praworządności w kraju.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY