UEFA chce ukarać Legię za oprawę związaną z rocznicą Powstania Warszawskiego!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter/ Jacek Prondzynski‏

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie dotyczące meczu Legia Warszawa – FK Astana. Postępowanie dotyczy meczu rozegranego w środę przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Oprawa meczu związana była z rocznicą Powstania Warszawskiego, która przypada na 1 sierpnia. 

Zarzuty postawione Legii obejmują niedozwolony transparent oraz zablokowane schody. Kibice przygotowali oprawę meczu związaną z upamiętnieniem 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Komisja Dyscyplinarna UEFA powołuje się na Artykuł 16 regulaminu dyscyplinarnego UEFA, którego punkt 2 e mówi o tym, że klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców: “użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.”

Oprawie towarzyszył napis: “During the Warsaw Uprising Germans Killed 160 000 people, thousands of them were children”.

To nie pierwszy raz, kiedy kibice Legii są karani za treści patriotyczne. W październiku 2015 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę wysokości 25 tys. euro za transparent, który zawisł w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Na płótnie wywieszony przez  Kibiców Legii  w Herning  widniało hasło “Europe wake up”.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY