Mateusz Pławski (MW): 15 sierpnia chcemy przypomnieć o wielkim zwycięstwie Rzeczypospolitej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Już 15 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie III Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej, organizowany przez Młodzież Wszechpolską. W poprzednich latach Marsz odbywał się w Żyrardowie, zaś w tym roku po raz pierwszy będzie miał miejsce w stolicy.

Mateusz Pławski – rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej stwierdził, że „warto, aby Polacy zaczęli hucznie świętować zwycięstwa. Polski patriotyzm jest przesiąknięty martyrologią, warto to zmieniać. Należy przypominać Polakom o wielkich zwycięstwach, takich jak to z 1920 roku.”

„Wydarzenie, które organizujemy, ma spełniać między innymi taką rolę. Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej ma za zadanie upamiętnić pokolenie wielkich bohaterów, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość oraz obronili ją przed bolszewicką nawałą. Ponadto, tak jak wspomniałem, 15 sierpnia chcemy przypomnieć o wielkim zwycięstwie Rzeczypospolitej” – dodaje Pławski.

Marsz wyruszy 15 sierpnia o godzinie 16:00 sprzed Muzeum Wojska Polskiego. Zakończenie marszu będzie miało miejsce przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY