Kolejna decyzja o reprywatyzacji w Warszawie unieważniona

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ rmf24.pl

Sejmowa komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję warszawskiego ratusza w sprawie działki przy dawnej ul. Siennej 29. Cofnęła tym samym prawo do jej wieczystego użytkowania Maciejowi M.

Decyzja ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Szef komisji Patryk Jaki ogłosił ją po jej tajnym posiedzeniu. Wyrok uzasadniono naruszeniem prawa przy prywatyzacji m.in. co do zasady obiektywizmu i bezstronności. Strona postępowania może złożyć odwołanie do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Miasto przyznało prawo do użytkowania wieczystego działki w pobliżu Pałacu Kultury Maciejowi M. w 2012 r. Planował on wybudowanie tam 60-piętrowego wieżowca. Zezwalał na to plan zagospodarowania przyjęty przez Radę Miasta tuż przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Dzięki niemu na działkach przy dawnej Siennej 29 oraz Chmielnej 70 można było postawić budynki o wysokości pond 200 m. 27 lipca tego roku komisja cofnęła także reprywatyzację tej drugiej lokalizacji.

Na rozprawie nie stawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Warszawy. Otrzymała za to karę 3 tys. zł grzywny. To już jej czwarta nieuzasadniona nieobecność. W sumie nałożono już na nią 12 tys. zł.

W maju br. prokuratura postawiła zarzuty w sprawie reprywatyzacji Maciejowi M. i Michałowi Sz. Pierwszy z nich przebywa w areszcie, natomiast Sz. opuścił go po wpłaceniu kaucji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY