Dokument do Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej jest poufny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia

Rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka powiedział, że treść dokumentu do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej ma charakter poufny. Ministerstwo traktuje je jako materiał dowodowy w sprawie.

28 lipca Trybunał podjął decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki na obszarach chronionych puszczy. To środek tymczasowy, o który wnioskowała Komisja Europejska. Polska dostała czas do piątku, by przesłać swoją odpowiedź w tej sprawie.

“Działania w puszczy są związane m.in. z bezpieczeństwem publicznym.” – dodał rzecznik.

 Ministerstwo w puszczy prowadzi jedynie takie działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego oraz ochronę zagrożonych siedlisk i gatunków. Jeśli chodzi o teść dokumentu, to ma ona charakter poufny, żeby nikt nie mógł wpłynąć na treść postępowania lub ostatecznej decyzji. To materiał dowodowy w sprawie – powiedział w piątek po południu Aleksander Brzózka.

Zapewnianie bezpieczeństwa publicznego według ministerstwa to m.in. minimalizacja zagrożenia pożarowego w puszczy oraz zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi poprzez usuwanie martwych i suchych drzew.

W odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE ministerstwo przekonuje, że wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej będzie powodem szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,24 mld zł.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY