Zniszczono pomnik Zygmunta Berlinga

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 2.5

Dwaj mężczyźni wczoraj w nocy pomalowali czerwoną farbą pomnik gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie. Teraz będą odpowiadali prawdopodobnie za zniszczenie mienia. Taką informację podała PAP powołując się na informację Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Ok. godz. 23.30 patrol policji z Pragi Południe zauważył dwóch mężczyzn w wieku 72 i 59 lat, którzy malowali farbą pomnik gen. Berlinga. Na widok policjantów zaczęli uciekać, lecz policja zdołała ich zatrzymać.

– Wstępnie czyn ten został zakwalifikowany jako niszczenie mienia. Mężczyźni otrzymali wezwanie do stawienia się na przesłuchanie w charakterze podejrzanych. Policjanci kompletują dokumentację w tej sprawie – powiedziała PAP Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji.

W ciągu ostatnich lat pomnik gen. Berlinga był kilkukrotnie oblewany farbą. Podobne incydenty miały też miejsce m.in. w przypadku pomnika Żołnierzy Radziecki w warszawskim Parku Skaryszewskim.

Za zniszczenie mienia grozi mężczyznom od 3 miesięcy do lat 5 więzienia. W wypadku „mniejszej wagi” przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo do jednego roku więzienia.

Trzymetrowy, biały pomnik stoi pomiędzy rozjazdami Trasy Łazienkowskiej przy Wale Miedzeszyńskim na Saskiej Kępie w Warszawie. Został odsłonięty w 1985 r.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY