Muzeum Historii Żydów Polskich promuje zadeklarowana para homoseksualistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Dyrekcja Muzeum Żydów Polskich jak widać idzie z postępem. Zachęcając do odwiedzenia wystawy stałej na stronie internetowej muzeum ową zachętę zilustrowała zdjęciami osób, które oglądają eksponaty muzealne.

Wśród pięciu zdjęć mamy więc zdjęcie pary z dzieckiem, pary z dwójką dzieci, starszej pary, a także dwóch par młodych ludzi, ale również parę składającą z dwóch mężczyzn. I ewidentnie w tym przypadku chodzi o parę homoseksualną.

Ma zdjęciu wykorzystanym do promocji jest Wiktor Korszla to tancerz i choreograf. Jest również aktywistą środowisk LGBT. Organizował m.in. “Tęczową Salsę”, śpiewał na Paradach Równości.

W roku 2015 głośniej zrobiło się o Korszli, ponieważ jeden z warszawskich ośrodków kultury, który wcześniej chciał go zatrudnić, ostatecznie wycofał się z tego: Korszla komenatował to na Facebooku:
Chciałbym powiedzieć, oficjalnie, że pierwszy raz w mojej całej karierze nie dostałem pracy ponieważ jestem gejem. Miałem pracować przy musicalu dla młodzieży w jednym z największych warszawskich ośrodków kultury – niestety po paru dniach otrzymałem telefon, że nie będę mógł pracować z dziećmi, ponieważ moja seksualność mi na to nie pozwala, zmienia się rząd, a ośrodek nie chce mieć problemów.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY