Rosja grozi Polsce zablokowaniem budowy kanału!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak podaje Dziennik Elbląski, Rosja grozi Polsce zablokowaniem budowy kanału wodnego przez Mierzeję Wiślaną. Przypomnijmy, że dzięki kanałowi Elbląg ma stać się portem morskim.

Rosja utrzymuje, że decyzja polskiego rządu ekologicznie zniszczy Bałtyk.

„Woda w naszej zatoce jest bardziej słodka, to samodzielny system ekologiczny. My poważnie traktujemy rozwój rybołówstwa w strefie przybrzeżnej. Jest to branża dotowana i w ostatnich latach rozwijała się bardzo dobrze. Jeśli zasolenie wody będzie w jakiś sposób się zmieniać, może stać się to szkodliwym czynnikiem dla rybołówstwa, przynieść straty gospodarcze” – powiedział Anton Alichanow, pełniący obowiązki gubernatora obwodu kaliningradzkiego.

Według Alichanowa, strona polska nie uzgodniła z Rosją budowy kanału. Rosyjscy eksperci mają ocenić skutki budowy kanału dla ekosystemu obwodu kaliningradzkiego. Będzie to podstawą do odwołania się do rządu Rosji z żądaniem wywarcia wpływu na Polaków, aby uszanowali konwencje międzynarodowe dotyczące ochrony środowiska Morza Bałtyckiego.

Polska planuje rozpocząć budowę kanału w 2018 roku i zakończyć do 2022 roku. Koszt budowy ma przekroczyć 220 mln dolarów

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY