“Przelej krew za Powstańców” – akcja krwiodawstwa przed VI Marszem Powstania Warszawskiego.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.Brygada Mazowiecka ONR

Przed VI Marszem Powstania Warszawskiego można było oddać krew i słodycze przekazać potrzebującym dzieciom w ramach akcji “Przelej krew za Powstańców”. Krew oddawana była w specjalnie przeznaczonym do tego busie wystawionym przez organizatorów w okolicach metra centrum w Warszawie. 

Przed tegorocznym Marszem Powstania Warszawskiego można było wziąć udział w kilku innych inicjatywach przygotowanych przez organizatorów. Od  godziny 11:00 działacze Obozu Narodowo-Radykalnego i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przygotowali wystawę historyczną, namiot promocyjny, powstańcze zabawy dla dzieci oraz akcję krwiodawstwa. Chętne osoby mogły oddać krew w specjalnym busie, który stał niedaleko placu Defilad.

Akcja “Przelej krew za Powstańców” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od godziny 11:00 do 16:00 cały czas ktoś oddawał krew. Łącznie krew oddało 40 osób. Zebrano 18 litrów krwi. Chętnych krwiodawców było dużo więcej, niestety ograniczony czas nie pozwolił wszystkim podzielić się tym cennym darem. Krwiodawcy otrzymywali gadżety od organizatorów w postaci broszur, przypinek i vlepek.

Organizatorzy zebrali 2 kartony czekolad i innych słodyczy, które zostaną przekazane do domów dziecka i domów samotnej matki w Warszawie.

Zachęcamy do regularnego oddawania krwi i dziękujemy wszystkim , którzy “przelali krew za Powstańców”.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY