Fundacja ,,Otwarty Dialog” z koncesją na handel bronią!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ youtube.com

Dziennikarze TVP Info dotarli do dokumentów, z których wynika, że Fundacja ,,Otwarty Dialog” otrzymała w 2014 r. koncesję na handel bronią.

Organizacja ta wspiera działania opozycji i nawoływała do stworzenia ,,polskiego Majdanu”. Wniosek w sprawie koncesji pozytywnie zaopiniował ówczesny wiceszef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Piotr Pytel był także oskarżony o współpracę z rosyjskimi służbami.

We wrześniu 2014 r. fundacja zwróciła się do MSWiA o koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Zgodę w tej sprawie wydała Teresa Piotrowska, ówczesna szefowa resortu. Opinię w sprawie pisma wydał Piotr Pytel, któremu prokuratura postawiła zarzut nielegalnej kooperacji z FSB. ,,Otwarty Dialog” otrzymał koncesję w grudniu 2014 r.

Podczas opozycyjnych protestów przeciwko rządowi Beaty Szydło Fundacja publikowała instrukcje destabilizacji sytuacji w Polsce. Jej autorem jest Bartosz Kramek, mąż Ukrainki Lyudmyły Kozłowskiej, prezesa organizacji. Jeden z jej założycieli, Ivan Sherystyuk był oskarżony o wyłudzanie pieniędzy i zlecenie zabójstwa.

Fundacja wspierana jest przez miliardera George’a Sorosa. Soros znany jest z finansowania środowisk lewicowych. ,,Otwarty Dialog” jest też biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, oficerem wywiadu wojskowego PRL. To były przewodniczący Wojskowych Służb Informacyjnych i prezes Stowarzyszenia ,,Sowa”, zrzeszającego byłych członków WSI związanych ze służbami Federacji Rosyjskiej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY