Przeszedł VI Marsz Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przeszedł VI Marsz Powstania Warszawskiego. Narodowcy zorganizowali wydarzenie w związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Media Narodowe udzieliły patronatu tej niezwykłej inicjatywie!

VI Marsz Powstania Warszawskiego został zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny. Jak co roku tysiące Polaków zgromadziły się w samym centrum Warszawy przy rondzie im. Romana Dmowskiego i punktualnie o godzinie 17:00 oddali hołd bohaterom.

Sam marsz, podobnie jak rok temu, wyruszył z ronda Dmowskiego tuż po godz. 17:00. Kilkaset zgromadzonych osób przechodziło kolejno alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, ulicą Miodową, docierając na plac Krasińskich. Razem z narodowcami szli weterani – uczestnicy Powstania Warszawskiego.

Na wydarzeniu nie zabrakło działaczy Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Marsz przyciągnął także wielu mieszkańców Warszawy i pobliskich miejscowości. Po raz kolejny przyjechali również patrioci z całej Polski. Pomimo lamentu demoliberałów i różnej maści lewicowych aktywistów, Marsz przebiegł bez zakłóceń. Zgromadzeni wykrzykiwali hasła na cześć powstańców i ludzi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Można było usłyszeć: Cześć i chwała bohaterom i Narodowe Siły Zbrojne.

Na zakończenie VI Marszu Powstania Warszawskiego nastąpiły przemówienia. Jeden z liderów warszawskiego ONR powiedział bardzo ważne słowa o Polsce. My mamy ją wyleczyć, mamy ją nawrócić i uzdrowić. Polska jest w sercu. My musimy Polskę zanieść tym, którzy jej nie znają i nie rozumieją. To jest znacznie cięższe, niż walka z karabinem (…) Polacy kochają nade wszystko wolność. Polska nigdy się nie poddaje.

Kolejna rocznica była również okazją do jeszcze jednej inicjatywy. W tym dniu zorganizowano specjalną akcję Przelej krew za Powstańców, w ramach której zachęcano do oddania krwi w specjalnym ambulansie znajdującym się na placu Defilad, w Warszawie w godzinach 11:00-16:00.

Jak napisano w wydarzeniu: Akcja Przelej krew za Powstańców ma na celu promowanie krwiodawstwa. Zwłaszcza w tak szczególnym dniu, rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, gdzie nasi przodkowie przelewali krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY