Polka winna bycia napadniętą przez cyganów! Absurdalny werdykt prokuratury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Romowie

/ Romowie, fot. autonom.pl

Ta sprawa ma duże szansę stać się absurdem co najmniej roku, a nawet dekady. W ubiegłym tygodniu mieszkanka Puław została napadnięta przez grupę kilkudziesięciu cyganów, by następnie zostać oskarżona o przestępstwo z pobudek rasistowskich. Prokuratura objęła ją dozorem policji oraz zakazem zbliżania się do osób pochodzenia romskiego na odległość nie mniejszą jak 500 metrów (sic!).

Jak relacjonuje “winna-poszkodowana” Pani Violetta Sandomierska, została napadnięta przez grupę najpierw kilku, potem nawet kilkudziesięciu cyganów gdy odstawiała swoje auto do mechanika. Kobieta tłumaczy, że agresywni Romowie popychali ją i kierowali pod jej adresem mnóstwo wulgarnych słów.

W obawie o swoje bezpieczeństwo wezwała na miejsce policję, która według opinii poszkodowanej nie podjęła właściwej interwencji z obawy przed eskalacją zajścia w większe zamieszki. Dlatego funkcjonariusze aresztowali Panią Violettę, jak można domniemać, chcąc uchronić ją przed bandą agresorów.

Jednak to wciąż nie wszystko. Kobieta spędziła w areszcie dwie doby! Gdy została wypuszczona dowiedziała się, że jest oskarżona o popełnienie przestępstwa na tle rasistowskim, a sprawą zajmuje się prokuratura. Stało się tak dlatego, że romscy agresorzy zgłosili organom ścigania, iż padli ofiarami wyzwisk i ksenofobicznych określeń ze strony kobiety.

Szczyt absurdy został osiągnięty w piśmie z prokuratury, która nałożyła na kobietę dozór policyjny oraz… “zakaz zbliżania się do osób pochodzenia romskiego zamieszkałych w Puławach przy ul. Romskiej ul. Wólka Profecka na odległość nie mniejszą niż 500 metrów.” – czytamy w postanowieniach. Od razu nasuwa się pytanie jak można rozpoznać pochodzenie bądź narodowość danej osoby z odległości pół kilometra? Pani Renata będzie chyba musiała nauczyć się mocno wytężać wzrok.

Lubelska prokuratura sprawdzi też czy wraz z Polką także jej mechanik nie “nawoływał do nienawiści na tle rasowym”.

Cyganie zamieszkali w Puławach nagminnie łamią prawo oraz zagrażają bezpieczeństwu i porządku publicznemu. Ekipa Mediów Narodowych wybrała się tam z kamerą by nagłośnić sprawę i zrelacjonować Polakom wydarzenia z tej miejscowości. Materiał ukaże się już wkrótce.

Poniżej publikujemy treść pisma z prokuratury, które otrzymała Pani Violetta:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY