Facebook tłumaczy się z banowania prawicowych fanpejdży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook_manipuluje_inforpiguła

/ fot. Esther Vargas via Flickr.com / CC BY-SA 2.0

W ostatnią niedzielę na ustach wszystkich była informacja o blokadzie znacznej ilości prawicowych profili na stronie facebook. Za te wydarzenia odpowiedzialność wzięli przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy rzekomo mieli zgłosić kilka tysięcy fanpejdży. 

 

Właściciele zablokowanych profili bardzo aktywnie zaczęli walczyć o swoje prawa nagłaśniając całą sytuację, pisząc do polityków i mediów. Cała akcja przyniosła wymierny skutek, gdyż odzew medialny był ogromny. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź facebooka. Już w poniedziałek strony zaczęły być odblokowywane, a przedstawiciele firmy napisali do jednego z zainteresowanych administratorów maila z wyjaśnieniem całej sytuacji. Możemy w nim przeczytać:

“W wyniku błędu jednego z naszych systemów bezpieczeństwa w ostatni weekend doszło do tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie. W momencie jego wykrycia, przywróciliśmy wszystkie dotknięte strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z ich kilkugodzinną niedostępnością.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY