“Dla mnie to wszyscy Niemcy, dla mnie nie ma nazistów” – mocne słowa powstańca warszawskiego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Dla mnie to wszyscy Niemcy, dla mnie nie ma nazistów – mocne słowa powstańca warszawskiego wypowiedziane na antenie TVP.

Bo wie pan, oni teraz mówią, że naziści to nie Niemcy byli, a Niemcy to porządni ludzie byli, tylko naziści źli. Dla mnie to wszyscy Niemcy, dla mnie nie ma nazistów. Słowa weterana, gen. Wacława Sikorskiego ps. Bocian, przebiły się do szerszej publiczności.

Powstaniec warszawski wystąpił w jednym z programów, w którym toczyła się dyskusja nt. powstania i jego kolejnej rocznicy. Do telewizji zaproszono generała Wacława Sikorskiego. Weteran opowiedział co działo się w czasie powstania warszawskiego.

Straszne rzeczy się działy. Wie pan, jak ja dzisiaj patrzę w telewizję i widzę jak się mówi na Niemców „naziści”… Ja nie uznaję. Dla mnie są Niemcy! Dla nie mnie nazistów nie ma, dla mnie są Niemcy!

Generał odniósł się w ten sposób do retoryki narzucanej nam przez media. Niemcy starają się, aby nie wskazywać ich jako sprawców zbrodni z okresu II Wojny Światowej.

Wacław Sikorski ps. „Bocian” (ur. 9 lutego 1925 w Warszawie) – członek AK i WiN, powstaniec warszawski, więzień polityczny PRL. W czasie powstania służył jako sanitariusz w VI Obwodzie AK Praga.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY