ONR: Zapraszamy na obchody upamiętniające Powstanie Warszawskie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

1 sierpnia 2017 r. przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzień ten bliski jest szczególnie mieszkańcom Warszawy i Mazowsza, których rodzice, dziadkowie walczyli i ginęli za niepodległą Warszawę, za choć chwilę poczucia wolności.

W tym roku już po raz szósty ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Brygadę Mazowiecką ONR – Marsz Powstania Warszawskiego! Podobnie jak w ubiegłych latach ruszymy tuż po godzinie 17:00 z ronda im. Romana Dmowskiego w samym sercu stolicy, przechodząc kolejno alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, ulicą Miodową, docierając na plac Krasińskich.

Dążąc do jak najgodniejszego wspomnienia bohaterskiej walki trwającej 63 dni, postanowiliśmy rozbudować program obchodów upamiętniających Powstanie Warszawskie. Od ponad miesiąca prowadzona była zbiórka pozwalająca nam sfinansować dodatkowe inicjatywy: https://zrzutka.pl/vi-marsz-powstania-warszawskiego

Dziękujemy serdecznie wszystkim za datki!

Ostatecznie także dzięki zaangażowaniu i pomocy naszych sympatyków uda nam się zorganizować większość z planów! W godzinach 11:00-16:00 na placu Defilad odbędzie się w specjalnie podstawionym ambulansie akcja krwiodawstwa. Jej hasło – „Przelej krew za Powstańców” – bezpośrednio nawiązuje do walki wolną Warszawę z nazistowskim okupantem. W ramach akcji odbędzie się również zbiórka słodyczy dla dzieci otrzymanych po oddaniu krwi, w ramach cyklicznie prowadzonej inicjatywy ONR: „Słodka krew”.


Od godziny 11:00, kilkadziesiąt metrów dalej zorganizowany zostanie punkt informacyjny Obozu Narodowo-Radykalnego, w którym będzie można porozmawiać z naszymi działaczami, pobrać materiały promocyjne czy zaopatrzyć się w interesujące książki. Dodatkowo przewidziana jest wystawa prezentująca ciekawostki historyczne związana z Powstaniem Warszawskim. Marsz Powstania Warszawskiego wyruszy tuż po godzinie 17:00 z ronda Dmowskiego, a po jego zakończeniu na placu Krasińskich odbędzie się koncert patriotyczny.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.
Cześć i chwała bohaterom!

Wydarzenia na Facebooku:
VI Marsz Powstania Warszawskiego: https://www.facebook.com/events/150097125556709/
Akcja krwiodawstwa „Przelej krew za Powstańców”: https://www.facebook.com/events/149600245594989/

Więcej informacji: http://www.onrbrygadamazowiecka.pl/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY