Nowa akcja Mediów Narodowych – dość cenzury na Facebooku!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowa akcja Mediów Narodowych – nagłaśniamy blokady profili na Facebooku. Dość internetowej nagonki na profile o charakterze narodowym, katolickim i patriotycznym.

Nagonka trwa już od jakiegoś czasu – kilkanaście razy kasowano nie tylko profil Obozu Narodowo-Radykalnego, ale i Młodzieży Wszechpolskiej czy Marszu Niepodległości. Ostatnimi czasy ofiarą “bana” padło ponad 300 stron prawicowych. Jest to kolejna fala blokowań stron na portalu. Na jesieni rozpętała się afera po tym, jak Facebook zaczął blokować konta dziennikarzy i polityków, którzy udostępniali plakat Marszu Niepodległości. Po tym zdarzeniu minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, spotkała się z przedstawicielami Facebooka.

Narodowcy od dawna przeciwstawiają się takiemu traktowaniu. Niestety, protesty nie przyniosły oczekiwanego skutku. Warto również wspomnieć, że nie tylko profile, ale również konta zwykłych użytkowników Facebooka stały się obiektem do wykluczenia społecznego. Dlatego Media Narodowe rozpoczynają akcję, która ma pomóc w nagłaśnianiu takich sytuacji. Jeśli Twoje konto lub strona zostały zablokowane bądź usunięte napisz na adres mailowy: [email protected]. Dołącz do akcji, nie bądź obojętny na zamykanie ust społeczności, która walczy o prawdę!

Przypominamy słowa Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W momencie, gdy chcemy tworzyć alternatywne medium będące opozycją do Facebooka, wykorzystując przy tym dostępne dla każdego środki masowego przekazu, spotykamy się z cenzurą. Stworzyliśmy niezależne media, lecz w momencie wzrostu zainteresowania ze strony odbiorców próbuje się zamknąć nam usta. Żadna zagraniczna korporacja nie będzie dyktować warunków o treści jaką chcemy przekazać naszym Rodakom. Profil Obozu Narodowo-Radykalnego do tej pory nie wrócił do społeczności Facebooka, a szykanowane są następne, odwołujące się do tradycyjnych i narodowych wartości. Będziemy bronić prawdy i nie poddamy się nagonce z ramienia jakiejkolwiek wrogiej nam instytucji. Wykorzystamy wszystkie dostępne środki, aby usunięte profile zostały przywrócone.

Warto podkreślić, że twórcy usuniętych profilów w żaden sposób nie naruszają standardów do jakich odwołuje się Facebook. Co więcej, administratorzy nie podają dokładnych informacji, które przyczyniły się do ich usunięcia. Nie możemy pozostać obojętni polityce Facebooka. Będziemy nagłaśniać każdą sytuację, która ogranicza wolność słowa. Każda wiadomość o blokadzie konta pomoże nam w akcji!

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY