Schetyna znowu wzywa do “oporu społecznego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna / Fot. Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński kilka dni temu zapowiedział, że rząd będzie dążył do uchwalenia ustawy dekoncentracyjnej, która ma pomóc w repolonizacji mediów. Na ten argument stanowczo zareagował przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna. Według niego, to plany zamachu na wolne i niezależne media.

Dzisiaj bardzo wyraźnie o tym mówimy: będziemy bronić mediów przed takim zamachem, bo jeżeli słyszymy, że to spółki Skarbu Państwa, instytucje finansowe takie jak SKOK-i mają brać udział w przejmowaniu udziału tych mediów, instytucji wolnego słowa, to chcemy bardzo wyraźnie powiedzieć, że zrobimy wszystko, łącznie z wezwaniem także do oporu społecznego wobec ochrony wolności mediów, wolności słowa”– podkreślał przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, cytowany przez portal 300polityka.

Wolność słowa jest święta dla Polaków, Polski. Walczyliśmy o nią przez trudne lata stanu wojennego. Pokolenia poświęciły czas i często swoje życie i zdrowie w tej walce. Dzisiaj cieszymy się wolnością słowa, dlatego tak samo jak wtedy, jak 16 grudnia, kiedy walczyliśmy o obecność mediów w Sejmie, tak samo teraz zapowiadamy: zrobimy wszystko, żeby nie doprowadzić do przyjęcia tej ustawy, żeby nie dopuścić do procesu zawłaszczania niezależnych, wolnych mediów. To dzisiaj jest bardzo ważne – mówił Grzegorz Schetyna na briefingu w Kołobrzegu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY