Strzelanina na dyskotece w Niemczech. Jedna ofiara śmiertelna. Trzy osoby ranne.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W nocy z soboty na niedzielę na dyskotece w Konstancji, położonej na południowym zachodzie Niemiec, doszło do strzelaniny. Policja informuje, że jedna osoba została zginęła, natomiast trzy są ciężko ranne. Po wymianie strzałów z wezwanymi  funkcjonariuszami policji zginął również napastnik.

Około godziny 4.30 34-letni mężczyzna zaczął strzelać w dyskotece w Konstancji w Badenii-Wirtembergii, czego skutkiem była śmierć jednej osoby i  ciężkie obrażenia trzech innych osób.
“Podczas strzelaniny byli ranni. Goście ratowali się, uciekając na zewnątrz lub chowając się” – opisywał rzecznik policji. Po strzelaninie w lokalu, napastnik opuścił klub. Pod budynkiem wdał się w strzelaninie z wezwanymi funkcjonariuszami policji. Podczas wymiany ognia został ciężko ranny, zraniony został również jeden z funkcjonariuszy. Napastnik trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku obrażeń po ówczesnej strzelaninie.

Świadkowie zajścia podają, iż jedną z osób poszkodowanych jest ochroniarz, który próbował powstrzymać napastnika, uzbrojonego w karabin maszynowy. Rejon był też patrolowany przez helikopter policji.

Policja nie podała jeszcze motywów oraz pochodzenia sprawcy.

O opanowaniu sytuacji policja poinformowała na Twitterze:

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY