Przyszłość należy do osób z dziećmi, a nie z majątkiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. blazingcatfur.ca

     Abp Chaput: Przyszłość należy do osób z dziećmi, a nie z majątkiem. O ile nie nastąpi cud, to będą muzułmanie.- Jeśli chcecie zobaczyć oblicze Europy jakie będzie ona mieć za 100 lat, to o ile nie nastąpi cud, spójrzcie na twarze młodych imigrantów muzułmańskich – powiedział w czwartek arcybiskup Filadelfii Charles J. Chaput, przemawiając podczas dorocznej konferencji Instytutu Napa w Kalifornii.

Arcybiskup wiązał kwestię przyszłości cywilizacji z chęcią posiadania dzieci – a to sprawa, w której muzułmanie wygrywając ze wszystkimi innymi.

– Islam ma przyszłość, ponieważ wierzy w dzieci – powiedział purpurat. – Bez transcendentnej wiary, która czyni życie wartym doświadczenia, nie ma powodu, aby mieć dzieci. A gdzie nie ma dzieci, nie ma wyobraźni, nie ma powodu, aby poświęcać się i nie ma przyszłości.

Z drugiej strony “chrześcijańska” Europa ucierpi w przyszłości, co ilustruje współczynnik narodzin będący znacznie poniżej poziomu zastępowalności pokoleń, a który jest kompensowany jedynie przez niekontrolowaną masową imigrację.

   Przynajmniej sześciu europejskich przywódców w ogóle nie ma dzieci – zauważył arcybiskup. – Ich świat się kończy. Trudno uniknąć poczucia, że ​​większość Europy już umarła lub umiera, nie wiedząc nawet o tym.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, wraz z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Holandii, nie mają w ogóle dzieci. To wyjątkowy przypadek w europejskiej historii. Ten zadziwiający fakt doprowadził niektórych do spekulacji, że przywódcy mniej są zainteresowani przyszłością swoich narodów, ponieważ nie mają własnego potomstwa. Macron niedawno naraził się na poważną krytykę, kiedy zganił narody afrykańskie za posiadanie zbyt wielu dzieci, powodując lawinę oskarżeń o rasizm. Francuski prezydent na spotkaniu G20 w Hamburgu obwinił zbyt liczne rodziny o powodowanie ubóstwa i zbyt wolnego rozwoju ekonomicznego w Afryce.

– Kiedy kraje nadal mają siedem lub osiem dzieci przypadających na kobietę, możesz wydać na nich miliardy euro, ale niczego nie ustabilizujesz – zażartował Macron.

W swoim czwartkowym wystąpieniu arcybiskup Chaput zdawał się sugerować, że priorytety Macrona są całkowicie wywrócone. Tymczasem dzieci są o wiele ważniejsze niż aktywa i w nich jest przyszłość świata.

– Kiedy młodzi ludzie pytają mnie jak zmienić świat, mówię im aby się wzajemnie kochali, pobierali się, pozostawali wierni sobie nawzajem, mieli mnóstwo dzieci i wychowywali te dzieci na mężczyzn i kobiety o chrześcijańskich duszach -powiedział. – Pieniądze są ważne, ale nigdy nie najważniejsze. Przyszłość należy do osób z dziećmi, a nie z majątkiem. Rzeczy rdzewieją i psują się. A każde dziecko jest wszechświatem możliwości, które sięga do wieczności, łącząc nasze wspomnienia i nasze nadzieje poprzez znak miłości Bożej przez pokolenia.

– To ważne – dodał abp Chaput. – Dusza dziecka jest wieczna!

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY