Następny zamach grupy współpracującej z ISIS! Wśród ofiar głównie cywile

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Następny zamach grupy współpracującej z ISIS! Państwo Islamskie mimo że urozmaica czasem swoje taktyki, to nadal w dużej mierze są to ataki bombowe, ponieważ mogą wyrządzić najwięcej szkód. Tym razem ekstremistyczna grupa podłożyła bombę w samochodzie niedaleko posterunku policji w Mogadiszu. Ofiarami byli przede wszystkim przechodnie.

Somalia podzielona wojną domową jest idealnym regionem sprzyjającym islamizacji i radykalizacji. Jednym z graczy w walkach jest islamistyczna grupa al-Shabab, która złożyła hołd Państwu Islamskiemu. Ich oddziały przeprowadziły już niejeden atak terrorystyczny.

Do kolejnego ataku doszło w stolicy Somalii. Nie wiemy co było dokładnym celem ekstremistów. Do eksplozji doszło niedaleko posterunku policji Waberi obok ruchliwej drogi Maka Almukarramah. Bomba znajdowała się w samochodzie i bardzo możliwe, że był to atak samobójczy.

Wybuch zabił 5 osób i zranił 13. Większość ofiar to cywile. Wszystko zostało potwierdzone przez policję i kapitana Mohameda Husseina.

Somalii oprócz wojny domowej zagraża ciągle klęska głodu. W wyniku braku jedzenia, zginęło tam około 12 tys. ludzi. Niepewne bezpieczeństwo i przeszkody dla organizacji humanitarnych przeszkadzają w pomocy potrzebującym. Na terenie Somalii powstało wiele regionów, które próbowało uzyskać jakiś stopień niezależności, np. republika autonomiczna Galmudug, republika autonomiczna Puntlandu. Największy stopień niezależności posiada Somaliland, który ogłosił niepodległość po referendum oraz ma najtrwalsze struktury państwowe.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY