Australia – zamach terrorystyczny udaremniony przez służby

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wiadomosci.wp.pl

Australijska policja przy wsparciu antyterrorystów zatrzymała w sobotę cztery osoby podejrzane o przygotowywanie zamachu bombowego. Akcja służb została przeprowadzona w Sydney. Celem ataku miał być samolot. Policja potwierdza, że zamach planowali islamscy terroryści.

Operacja służb nie była wcześniej zamierzona. Rozpoczęto ją wczoraj wczesnym popołudniem czasu lokalnego. Działania zostały wszczęte natychmiast po pojawieniu się doniesień o możliwości przygotowywania zamachu. Podejrzanych zatrzymano w domach w aglomeracji Sydney. Trwają rewizje ich mieszkań.

Celem terrorystów miał być samolot. Zamierzali oni przeprowadzić atak przy użyciu skonstruowanego ręcznie ładunku wybuchowego.

Szef Australijskiej Policji Federalnej Andrew Colvin powiedział, że aresztowane osoby działały w porozumieniu z muzułmańskimi terrorystami. Zaznaczył jednak, że nie można stwierdzić, czy za przygotowywaniem zamachu stoi Państwo Islamskie.

Od 2014 r. w Australii miało miejsce 31 podobnych operacji. Skazano 70 osób biorących udział w przygotowywaniu zamachów.

W ostatnich latach wzrosła liczba muzułmanów zamieszkujących Australię. Według spisu powszechnego z 2016 r. stanowili oni 2.6 % populacji. Pięć lat wcześniej było to 2,2 %.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY