Największe paryskie kąpielisko zamknięte z powodu rekordowego stężenia bakterii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bassin de la Villette to powstały jeszcze w 1808 r. zbiornik wodny, największe w paryskiej stolicy sztuczne jezioro i od dawna bardzo popularne kąpielisko. Od dawna jednak mniej wśród rdzennych Francuzów, jako że położone jest tuż przy stacji metra Stalingrad.

To właśnie w tej okolicy w listopadzie ubiegłego roku setki imigrantów koczujących od wielu tygodni wokół stacji przez kilka godzin przekształciły to miejsce w pole regularnej bitwy między rywalizującymi gangami imigrantów. “Dziki” obóz w tym miejscu pojawił się po pierwszej rozbiórce “Dżungli” w Calais, a potem napłynęli kolejni chętni do zamieszkania.

Niegdyś spokojna okolica, w 10. dzielnicy Paryża, była kiedyś popularnym miejscem wśród turystów, znanym z licznych restauracji i barów oraz tętniących życiem nocy. Stała się jednak strefą “no go” w ostatnich tygodniach. Tysiące imigrantów – głównie z Sudanu, Libii, Afganistanu i Erytrei – rozbiło namioty pod stacją metra. Miejscowi mówili że ich kłopotliwe sąsiedztwo rujnuje ich firmy i czyni życia “żywym piekłem”. Mieszkańcy niegdyś popularnej dzielnicy twierdzą, że dzicy lokatorzy stają się coraz bardziej gwałtowni i niebezpieczni, z coraz częstszymi przypadkami rozbojów. Smród moczu, kału i śmieci był bardzo dokuczliwy. Chociaż ostatecznie “dziki” obóz policja zlikwidowała, migrantów z Afryki jest tu nadal wielu.

 

À Stalingrad, l’opération de police en cours est simplement une destruction partielle de 10%/15% du camp avec contrôle. Pas d’évacuation. pic.twitter.com/D7u9Xfktj7

Scène surréaliste. Les CRS quittent l’endroit du campement détruit et immédiatement les migrants s’installent à nouveau au même endroit. pic.twitter.com/D6Pki98iwR

24 czerwca – do odwołania – z powodu ujawnionego podczas rutynowej kontroli czystości wody wyjątkowo dużego stężenia paciorkowca kałowego – kąpielisko zamknięto. Paciorkowiec kałowy (łac. Enterococcus faecalis) to bakteria należąca do enterokoków. Występuje w przewodzie pokarmowym człowieka i innych ssaków. E. faecalis może powodować zagrażające życiu zakażenia u ludzi, zwłaszcza w środowiskach szpitalnych. Nadtlenki powstające w procesie fermentacji mikroba, prawdopodobnie uszkadzają DNA człowieka, zakłócają system przekazywania sygnałów międzykomórkowych oraz stymulują aktywność makrofagów.

 

La baignade de la Villette est exceptionnellement fermée aujourd’hui lundi 24 juillet ☹️

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY