Rosja wprowadza restrykcje wobec amerykańskich dyplomatów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja wprowadza restrykcje wobec amerykańskich dyplomatów. Liczba pracowników dyplomatycznych amerykańskich w Rosji ma być do 1 września zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA. Oznacza to, że wyniesie 455 osób. Ambasada USA traci dostęp do magazynów i ośrodka wypoczynkowego w Moskwie – ogłosiło MSZ Rosji.

To odpowiedź Kremla na przygotowywane przez Waszyngton zaostrzenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. MSZ Rosji ogranicza liczbę amerykańskich dyplomatów w ambasadzie w Moskwie i w konsulatach generalnych do poziomu personelu rosyjskiego w amerykańskich placówkach w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to zmniejszenie liczby amerykańskich dyplomatów do 455 osób.

Od 1 sierpnia MSZ Rosji wstrzymuje wykorzystywanie przez ambasadę USA pomieszczeń magazynowych w Moskwie i ośrodka wypoczynkowego na przedmieściach stolicy.

W grudniu zeszłego roku USA wydaliły 35 dyplomatów rosyjskich. Departament Stanu USA odebrał także stronie rosyjskiej dostęp do dwóch kompleksów wypoczynkowych w stanach Nowy Jork i Maryland. Rosja wstrzymała się wówczas od odwetowego uznania za osoby niepożądane dyplomatów amerykańskich.

źródło: pap.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY