Otwarty Dialog przyznaje się do związków z politykami PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot facebook.com

Fundacja Otwarty Dialog, która wzywała do powtórki krwawego scenariusza z ukraińskiego Majdanu w Polsce, przyznała się do długoletniej współpracy z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Do niedawna politycy PiS i związana z Georgem Sorosem Fundacja Otwarty Dialog wspólnie propagowali Majdan na Ukrainie. Koniec kooperacji nastąpił w momencie, gdy sorosowcy chcieli ten scenariusz powtórzyć w Polsce.

Fundacja Otwarty Dialog kierowana jest przez Ukrainkę Ludmiłę Kozłowską, która insynuowała protestującym pod siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie narodowcom bycie opłacanym przed pomioty zagraniczne. Z kolei jej mąż Bartosz Kramek opublikował 16-punktowy plan paraliżu państwa polskiego, powołując się na przykład Majdanu na Ukrainie.

W związku z powyższym interwencję wobec FOD podjęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które z mocy ustawy sprawuje nadzór nad fundacją. MSZ będzie się między innymi domagał wyjaśnień w sprawie wzywania do nieprzestrzegania prawa.

Nie mielibyśmy oczywiście nic przeciwko wsparciu ze strony Georga Sorosa – jednego z najbardziej zasłużonych filantropów naszych czasów. Tak deklaruje Fundacja Otwarty Dialog. Na profilu Bartosza Kramka na Facebooku Fundacja Otwarty Dialog przyznała, że współpracowała z podmiotami związanymi z George’em Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, która jest zaliczana do sieci fundacji Sorosa.  

Jednak w czasie ukraińskiego Majdanu szereg polityków PiS współpracował z fundacją, o czym informuje FOD na swojej stronie. Zaliczają się do nich między innymi Michał Dworczyk, Małgorzata Gosiewska, Adam Lipiński, Piotr Pyzik, Krzysztof Maciejewski czy Tadeusz Woźniak.

Fundacja Otwarty Dialog przez kilka lat miała przyjemność współpracy z licznymi parlamentarzystami Prawo i Sprawiedliwość, wśród których znajdowali się m. in. Adam Lipiński, Małgorzata Gosiewska, Tadeusz Woźniak, Krzysztof Maciejewski, Piotr Pyzik, Michał Dworczyk. Na przestrzeni ostatnich kilku lat uczestniczyli oni w misjach obserwacyjnych na Ukrainie, w Rosji i Kazachstanie. Razem wspieraliśmy protestujących na Majdanie – czytamy na profilu Fundacji Otwarty Dialog na Facebooku.

Przypomnijmy, że ukraiński Majdan skończył się obaleniem tamtejszej władzy, rozlewem krwi, wojną domową, utratą części terytorium, konfliktami z sąsiadami, zniszczeniem gospodarki i masową emigracją Ukraińców ze swojego kraju, m.in. do Polski i Rosji.

Facebook.com / MediaNardowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY