Muzułmański gang atakował przypadkowych przechodniów, ponieważ byli “niewiernymi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja, Londyn.

/ fot. youtube.com

W Bolton w Wielkiej Brytanii gang muzułmanów atakował przypadkowych przechodniów, a jednego z nich pobił i zranił. Powód? Był chrześcijaninem. Policja zatrzymała sprawców.

Zatrzymani mężczyźni to Amin Mohmed, Faruq Patel i Mohammed Patel. Naoczni świadkowie obawiali się, że przestępcy są terrorystami ISIS.

Jak ustalili śledczy na podstawie zeznań świadków, w marcu tego roku Amin Mohmed i Mohammed Patel zaczepili jednego z mieszkańców miasta na ulicy i zapytali go, jakiego jest wyznania. On odparł im, że jest chrześcijaninem. Wtedy zaczęli go obrażać, pytać czemu nie przejdzie na islam. Nagle zaczęli go bić po twarzy, a jeden z nich zadał mu cios nożem po twarzy. Całe zajście filmował Faruq Patel. Twierdził on potem, że nagrywał atak, ponieważ uznał, że to “może być zabawne”.

Oskarżeni przyznali się do ataku na tle rasowym i religijnym. Sąd przyznał, że atak ten był nie tylko okrutne i bezsensowne, ale także rasistowskie. Jak dodał, motywacją napastników było jedynie inne wyznanie ich ofiary.

Sąd skazał Mohmeda i Mohammeda na 42 tygodnie więzienia, zaś Faruqa, który nagrywał zdarzenie, na 18 tygodni więzienia.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY