“Klątwa” ma zostać wystawiona w Chorzowie. Przeciwnicy organizują protest

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół Walczący pod Teatrem Narodowym - przeciwko bluźnierstwu i niszczeniu tradycji

/ fot. onrbrygadamazowiecka.pl

Bluźnierczy spektakl “Klątwa” w reżyserii Chorwata Olivera Frljicia ma zostać wystawiony w ramach Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień. W związku z tym powstała petycja do marszałka województwa śląskiego. Jest w niej wyrażony jest sprzeciw wobec obrazoburczej sztuki.

Wystawienie w nadzorowanym przez Pana teatrze skrajnie obraźliwego spektaklu zatytułowanego Klątwa byłoby hańbą dla władz Chorzowa i wszystkich mieszkańców tego miasta. W lutym tego roku – za sprawą skompromitowanego Teatru Powszechnego w Warszawie – cała Polska dowiedziała się o tej nikczemnej próbie obrażenia św. Jana Pawła II oraz wartości chrześcijańskich, na gruncie których ufundowane jest nasze państwo. Piszą autorzy petycji do Wojciecha Saługi, marszałka wojewódzkiego.

W lutym, kwietniu i maju tego roku odbywały się protesty przeciwko wystawianiu “Klątwy” w Teatrze Powszechnym. Działacze środowisk katolickich, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego zbierali się pod Teatrem, aby wspólnie manifestować swoje niezadowolenie w związku z prezentowaniem sztuki. Zawiera ona w sobie sceny bluźniercze. Utwór sceniczny obraża Kościół Katolicki, a przede wszystkim postać św. JPII.

Domagam się od Pana natychmiastowego odwołania Klątwy oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za jej zaplanowanie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dodają. Petycja jest dostępna pod tym linkiem.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY