“Tygodnik Powszechny” chce zmiany nauczania Kościoła w sprawie antykoncepcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

Artur Sporniak w najnowszym numerze “Tygodnika Powszechnego” apeluje o liberalizację wytycznych Kościoła Katolickiego w sprawie stosowania antykoncepcji. Wedle autora należy zmienić nauczanie Kościoła w tej sprawie, gdyż… ludzie nie przestrzegają obecnych przepisów zawartych w encyklice Humane Vitae. 

“Kościelne potępienie antykoncepcji do dziś masowo się kontestuje. Według danych CBOS w Polsce aż 48 proc. osób uważających się za bardzo religijne akceptuje antykoncepcję. Niewiele niższy jest wskaźnik osób, które kilka razy w tygodniu uczestniczą w praktykach religijnych: 41 proc. Oznacza to, że ponad dwie piąte najbardziej aktywnych katolików nie dostrzega sensu w normie głoszonej przez Magisterium” – czytamy w artykule Artura Sporniaka.

Autor artykułu opublikowanego pod tytułem “Zagubiona więź” twierdzi, iż wszystko wskazuje, że papież Franciszek zamierza zmienić nauczanie w tej sprawie, a krokiem w tę stronę jest powstałą encyklika Amoris Laetitia. Autor zadaje pytanie: “Czy zestawienie tych dokumentów to trop wskazujący, że papież planuje otworzyć Magisterium na problem antykoncepcji podobnie, jak to zrobił z komunią dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach?”

Według Artura Sporniaka nauczanie Kościoła Katolickiego w sprawie antykoncepcji należy zmienić, bo ludzie grzeszą. W swoim tekście przywołuje wypowiedzi osób z forów internetowych, które piszą, iż przy spowiedzi wyznają, że nie zamierzają zmieniać swojego postępowania w kwestii stosowania antykoncepcji. Spowiedź tych osób jest nieważna i wciąż tkwią one w grzechu. 

“Trwałość kontestacji świadczy o braku recepcji nauczania, a brak recepcji oznacza, że Magisterium gdzieś popełniło błąd” – czytamy dalej.
Absurdalności treści pojawiających się w “Tygodniku Powszechnym” nie trzeba przypominać. Tygodnik ten wielokrotnie udowodnił, że zupełnie nie po drodze mu z magisterium Kościoła Katolickiego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY