Raport “obrońców praw człowieka”: Policja prześladuje migrantów w Calais

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Raport “obrońców praw człowieka”. Francuskie władze “rutynowo” prześladują migrantów w Calais. Tak informuje opublikowany właśnie raport Human Rights Watch.

Policjanci regularnie i “rutynowo” używać mają gazu pieprzowego, traktując nim również żywność rozdzielaną wśród migrantów przez organizacje dobroczynne. Nie szczędzą też uderzeń pałkami, również w stosunku do nieletnich. Nawet w okolicznościach, w których nie stwarzają zagrożenia, donosi 40-stronicowa wersja raportu nazwanego “Like Living in Hell (“Jak życie w piekle”).

Raport opiera się na wywiadach wśród 60 migrantów, którzy mieszkają w porcie Calais i niedaleko Dunkierki oraz rozmowach z pracownikami i wolontariuszami nimi się zajmującymi.

Jeden z indagowanych, Afgańczyk Nasim Z., powiedział HRW, że policjant celowo opryskiwał jego jedzenie gazem pieprzowym, aby głodował.

Takie postępowanie policji w Calais i w okolicach to nadużywanie władzy, naruszenie zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania i karania oraz przykład nieuzasadnionej ingerencji w prawa imigrantów do żywności i wody – czytamy w sprawozdaniu.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY