Prezydent Duda zachował się jak… Armia Czerwona?! Takiego przyrównania użył prominentny polityk PiS!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia Commons

Wierchuszka Prawa i Sprawiedliwości, a szczególnie przybudówki formacji Jarosława Kaczyńskiego, czyli Solidarnej Polskiej, mocno odczuła decyzję Prezydenta o zawetowaniu dwóch z trzech przedłożonych mu przez rząd ustaw. Niezadowolenie czy wręcz rozgoryczenie wręcz emanuje polityków partii dzierżącej ster władzy. Absmak ujawnia się jednak w różnej postaci u różnych prominentów…

Na tym tle wyróżnia się zdecydowanie Marek Suski. Polityk PiS wciąż nie może dojść do siebie po prezydenckich wetach, czego dowodem może być potok goryczy, wylany na antenie Telewizji Republika.

Można przyrównać to do ciemnej uliczki. Jak człowieka napadają w ciemnej uliczce, to można się zachować na różne sposoby. Można nic nie robić i dać sobie poderżnąć gardło, można uciec, można się bronić. My przyjęliśmy zasadę, że się bronimy. Pan prezydent uciekł -żalił się prowadzącemu Suski. Na tym jednak nie skończył.

To taka trochę postawa jak wojska rosyjskie, kiedy było powstanie w Warszawie. Czekali, aż się powstanie wykrwawi i wtedy my przyjdziemy na gotowe. Nie popieram tej postawy. Takie stanie z karabinem u nogi pomaga opozycji – preorował ku zaskoczeniu widzów.

Rozumiemy niezadowolenie polityków partii rządzącej, ale kreatywność lepiej byłoby spożytkować nie na wymyślanie metafor i porównań, a na przygotowanie dobrych dla polski projektów ustaw.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY