Jakubiak [Endecja] do Tomasza Lisa: “Jesteś kłamcą i oszczercą. Twoi niemieccy mocodawcy też zapłacą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sąd nakazał redaktorowi naczelnemu Newsweeka Tomaszowi Lisowi przeprosić posła ruchu Kukiz’15 za insynuacje jego tygodnika, że Jakubiak kupił browar “Ciechan” za pieniądze mafii. Oprócz przeprosin, Lis musi także zapłacić 30 tys. złotych.
Do sprawy odniósł się na swoim profilu społecznościowym poszkodowany – poseł Marek Jakubiak. To nie pierwszy przegrany przez naczelnego Newsweeka proces z Markiem Jakubiakiem. W styczniu 2016 r. sąd nakazał Lisowi usunąć z internetu artykuł szkalujący posła Kukiz’15 z internetowego wydania Newsweeka. Tekst ten dotyczył także domniemanych powiązań właściciela “Ciechana” z gdańską mafią.

W świetle przedstawionych przez powoda [Marka Jakubiaka] twierdzeń i dowodów należy uznać, że sporny artykuł naruszył dobre imię i renomę powoda, w szczególności w kontekście prowadzonej przez niego działalności – uzasadniał wtedy swoją decyzję Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sąd nie miał żadnych wątpliwości Tomasz lis musi zapłacić 30 000 zł tytułem odszkodowania ( oczekiwałem 100 000 zł) i przeprosić. A tak ode mnie : Tomasz Lis zapłacisz i przeprosisz sąd stwierdził , że jesteś kłamcą i oszczercą. Kłamałeś, aby zniszczyć moją firmę dlatego też nie daruję Ci. Teraz czas na twoich niemieckich mocodawców oni też zapłacą i przeproszą – napisał na swoim profilu społecznościowym poseł Marek Jakubiak.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY