Arcybiskup Aleppo apeluje o powrót Syryjczyków do ojczyzny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Arcybiskup Jean-Clement Jeanbart wezwał swoich rodaków do powrotu do ojczyzny. Zwrócił się również do państw Zachodu z prośbą o zachęcanie uchodźców do odbudowywania Aleppo i reszty zniszczonego terytorium Syrii.

Przygotowano program “Aleppo czeka na was”, mający za zadanie zachęcić do powrotu Syryjczyków. Zakłada on m.in. opłacenie podróży do kraju, otrzymanie mieszkania na cztery lata, pomoc w przyjęciu do pracy i wysłanie dzieci do katolickich szkół. Ponadto arcybiskup Jeanbart obiecuje wsparcie duchowe, które w tak trudnej sytuacji jest nieocenione i bardzo potrzebne.

„Jestem biskupem od 22 lat i już pięć lat temu myślałem o następcy dla siebie i zacząłem porządkować swoje rzeczy. Potem przyszła wojna i pomyślałem: Nie czas na to, muszę uczynić coś dla mojego ludu” – mówi arcybiskup. Dodaje, że robi wszystko, co w jego mocy, aby umożliwić Syryjczykom powrót do ojczyzny oraz pomóc im dostosować się na nowo do życia w dawnym domu.

Za pośrednictwem agencji prasowej włoskich biskupów SIR duchowny apelował do krajów zachodnich. Prosił o pomoc w zachęcaniu uciekinierów do powrotu do Syrii.

KAI/pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY