Niemiecki rząd interweniuje w Polsce w sprawie…Przystanku Woodstock! Wystosowano pismo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Wczoraj Jerzy Owsiak zwrócił się z rozpaczliwym apelem ws. Woodstocku. Pisał w nim, że z uwagi na coraz bardziej rygorystyczne wymagania stawiane organizatorom, przyszłość festiwalu stoi pod dużym znakiem zapytania.
Na odzew nie musiał długo czekać. Deklaracja pomocy przypłynęła zza zachodniej granicy. My już się nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna. Mówił Owsiak.

Dzisiaj Premier Brandenburgii, a jednocześnie Koordynator rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. polsko-niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej, Dietmar Woidke, wysłał pismo do Sekretarza Stanu Jakuba Skiby. Pełni on funkcję koordynatora współpracy polsko-niemieckiej w rządzie RP. Woidke zawarł w piśmie konkretną ofertę pomocy w sprawach bezpieczeństwa.

W związku z interwencją z Niemiec na stronie festiwalu pojawił się specjalny komunikat:

Koordynator rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. polsko-niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej, a jednocześnie premier Brandenburgii, Dr Dietmar Woidke, podjął interwencję w sprawie tegorocznego Przystanku Woodstock.

Informacja o tym dotarła do Fundacji WOŚP za pośrednictwem Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, a opublikowana została na oficjalnym portalu Landu Brandenburgii.

Dr Dietmar Woidke, koordynator rządu RFN ds. polsko – niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej, zadeklarował wsparcie Landu Brandenburgia przy zabezpieczeniu Festiwalu „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą. Pismo skierowane zostało do Sekretarza Stanu Jakuba Skiby, koordynatora współpracy polsko – niemieckiej w rządzie RP.

Obaj wiemy, że od wielu lat prowadzona jest bardzo dobra współpraca straży pożarnych nad Odrą, zapewniająca bezpieczeństwo mieszkańców w tym regionie. Pisze w spoim liście Dr Woidke. Podkreśla, że będzie się bardzo cieszył, gdyby ten ważny temat współpracy transgranicznej został jeszcze raz rozważony przez odpowiednie osoby odpowiedzialne.

Jestem zdziwiony, że strona polska uzasadnia odmowę pomocy potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym. Czytamy dalej – Przy dużych imprezach tego typu nie można nigdy wykluczyć podwyższonego ryzyka. Przy imprezach, wykraczających de facto poza granice kraju, wydaje się wręcz wskazane, aby przez wspólne działania i współpracę reagować na niebezpieczne sytuacje.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY