MON występuje na drogę sądową przeciw Schnepfowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / wikimediacommons

MON występuje na drogę sądową przeciw Schnepfowi. Ministerstwo Obrony Narodowej występuje przeciwko byłemu ambasadorowi w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi, za kłamstwa dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej.

Były ambasador Schnepf twierdzi, że Wojska Obrony Terytorialnej składają się z działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Poniżej komunikat MON:

W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez Ryszarda Schnepfa, jakoby Wojska Obrony Terytorialnej składały się głównie z aktywistów rekrutowanych z nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (ONR), które mają przejąć kontrolę nad codziennym życiem ludności cywilnej, informujemy, że MON występuje na drogę prawną wobec autora tych kłamstw i mediów je rozpowszechniających.

Wojska Obrony Terytorialnej to nowa formacja w polskim wojsku. Oficjalnie działają od stycznia tego roku, ale przygotowania rozpoczęto jeszcze w roku 2016.

Ryszard Schnepf to polski dyplomata, historyk, iberysta i urzędnik państwowy, od 2005 do 2006 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 do 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, były ambasador RP m.in. w USA.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY