Atak na dziennikarkę TVP Info to zorganizowana akcja dziennikarzy związanych z Gazeta.pl, Wyborczą, TVN i Wprost [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tę akcję, która miała miejsce 21 lipca pod gmachem polskiego parlamentu, śmiało można nazwać atakiem. Dziennikarka TVP Info prowadziła relację z protestów pod Sejmem. W tym czasie demonstrujący postanowili ją zagłuszyć. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że całą akcję przeprowadzili… dziennikarze lewicowo-liberalni związani z takimi mediami jak Gazeta.pl, TVN czy Wprost. Wynika to jasno z zapisu filmowego.

W akcji zagłuszania, przeszkadzania w pracy dziennikarskiej Katarzynie Pawlinie z TVP Info wziął udział, m. in. Marcin Dzierżanowski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika “Wprost”. To on stał w pierwszym szeregu tych osób, które skandowały w kierunku dziennikarki TVP Info “Propaganda! Propaganda!”. Zapytany następnego dnia przez Wirtualne Media o swoje zachowanie podczas tej demonstracji pod Sejmem powiedział wprost (nomen omen wprost 😉 ):
– Nie czuję żadnej wspólnoty z dziennikarzami mediów publicznych, to tuba propagandowa rządzącej partii.

Warto dodać, że dziennikarka w telewizji publicznej pracuje od 2004 roku. Czyli rozpoczęła pracę w tych mediach na długo przedtem zanim nastąpiło przejęcie władzy przez PiS.

Dzierżanowski był tym, który został od razu rozpoznany na poniższym filmie, który dokumentuje całą sytuację jaka miała miejsce 21 lipca pod Sejmem, ale jak się okazuje nie był on jedynym dziennikarzem w tłumie, który nie tylko zagłuszał dziennikarkę, ale również ją obrażał. Przypomnijmy też, że znalazł się nawet jeden z demonstrantów, który wyskoczył w kierunku dziennikarki, aby ją opluć.

W podżeganie tłumu, co wyraźnie widać na filmie, zaangażowana była mocno dziennikarka Gazeta.pl Natalia Kędra. Dziennikarka modowa, o której głośniej w mediach zrobiło się, kiedy w 2015 roku skrytykowała kreację córki, kandydującego wówczas na prezydenta, Andrzeja Dudy. Na nagraniu poniżej widać jak odwrócona plecami do dziennikarki TVP Info cały czas skanduje “Propaganda!” i sprawdza co się dzieje za jej plecami (czyli jak na to reaguje cała ekipa TVP Info).
Natalia Kędra prowadzi zresztą nie tylko walkę na ulicy, ale równie dzielnie poczyna sobie na Facebooku…

https://www.facebook.com/MagazynPatriotyczny/posts/1414085118646857:0

Dwa trzy metry od Kędry na akcji przeciwko dziennikarce TVP Info stoi Julia Zeńczewska, która pracuje w redakcji programu “Ugotowani” który emitowany jest w TVN-ie. To właśnie z wpisu Zeńczewskiej na Facebooku jasno wynika, że ci dziennikarze związani z demoliberalnymi mediami nie znaleźli się na tym proteście niezależnie od siebie, ale działali wspólnie w sposób zorganizowany. Zeńczewska w poście zilustrowanym zdjęciem z zakrzykiwania dziennikarki TVP Info oznaczyła tych, którzy brali w tym zakrzykiwaniu udział. Między innymi wicenaczelnego Wprost Marcina Dzierżanowskiego oraz wspomnianą już Natalię Kędrę.
Kiedy Zeńczewska była uradowana od ucha do ucha podczas tego protestu to właśnie wtedy, tuż koło Zeńczewskiej, w stronę dziennikarki TVP Info wyskoczył człowiek, aby ją opluć.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212440755081665&set=a.10200631264851790.1073741825.1465123009&type=3

Na filmie można odnaleźć kolejnego dziennikarskiego “bohatera” Krzysztofa Kwiatkowskiego, również związanego z Gazetą Wyborczą i współpracującego z tygodnikiem “Wprost” i również wymienionego przez Julię Zeńczewską w poście związanym z protestem pod Sejmem. Na nagraniu widać jak tuż obok właśnie tego dziennikarza dochodzi do oplucia dziennikarki na co ten zareagował jedynie w ten sposób, że coś tam bąknął do plującego, nie wiadomo tylko czy zareagował dlatego, że tamten pluł na dziennikarkę czy dlatego że przy okazji sam został opluty. To była cała jego reakcja, po czym odszedł i dołączył do wicenaczelnego “Wprostu” (co widać również na nagraniu).
Ciekawe czy Kwiatkowski opisze to wydarzenie na łamach “Wysokich Obcasów”, czyli kobiecego dodatku do Gazety Wyborczej? Czy opisze w jaki sposób wykształceni, inteligentni uczestnicy manifestacji w obronie “wolnych sądów” potraktowali kobietę i w jaki sposób on na to zareagował nie broniąc godności oplutej kobiety? Pytanie oczywiście retoryczne.

https://www.facebook.com/MagazynPatriotyczny/photos/a.672160109506032.1073741828.670109129711130/1414272398628129/?type=3

Wśród dziennikarzy wskazanych na Facebooku przez Zeńczewską jest również Hanna Zakrzewska, dziennikarka związana z dodatkiem kulturalnym “Co jest grane?” Gazety Wyborczej.

I to właśnie ci dziennikarscy aktywiści podburzali tłum pod Sejmem przeciwko innemu dziennikarzowi. Warto zwrócić uwagę, że nie działali w jednym miejscu, ale otoczyli dziennikarkę TVP Info z wszystkich stron.

I to właśnie ci dziennikarze skandowali “Propaganda” oraz “Rzuć tę robotę”. Ci dziennikarze nie reagowali, kiedy inny dziennikarz został opluty na ich oczach…

Tak wygląda właśnie ich demokracja i wolność. Tak wyglądają ich “wolne media”. Tak wygląda również cała “spontaniczność” ostatnich protestów, które jak się okazuje są nie tylko propagowane przez niektóre media, ale również wysyłany jest na te protesty aktyw dziennikarski, który kreuje te protesty.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY