Zaproszenie na III Pielgrzymkę ZŻNSZ do Krzeszowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. ZŻNSZ

Zaproszenie na III Pielgrzymkę ZŻNSZ do Krzeszowa. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych organizuje kolejną pielgrzymkę do do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Wydarzenie związane jest również z 72. rocznicą przemarszu Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych przez tereny Dolnego Śląska. ZŻNSZ organizuje pielgrzymkę 15 sierpnia br.

Plan zapowiada się następująco:

9:30 – Otwarcie pikniku militarnego na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.
10:00 – Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Brygady Świętokrzyskiej NSZ, z udziałem kombatantów, władz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, pocztów sztandarowych i rekonstruktorów.
12:00 – Główna Msza św. z udziałem księży biskupów z okazji uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
14:00 – Przemówienie kombatanta kapitana Zbigniewa Boznańskiego ps. „Nowina” , ze sceny na terenie sanktuarium.
14:45 – Wykład kol. Michała Gruszczyńskiego na scenie przed sanktuarium na temat Narodowych Sił Zbrojnych i Brygady Świętokrzyskiej.
16:00 – Prezentacja umundurowania i uzbrojenia grup rekonstrukcyjnych.
17:00 – Zakończenie obchodów i zamknięcie pikniku militarnego

W trakcie całego dnia, od godziny 9:30 do 17:00, równolegle z innymi wydarzeniami prowadzona będzie kwesta “Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Zorganizowano także akcję ulotkową, której wolontariusze będą rotacyjnie zmieniani z osobami obsługującymi piknik militarny. Dochód wykorzystany zostanie na pokrycie kosztów tegorocznej oraz przyszłej pielgrzymki do Krzeszowa.

Poniżej przedstawiamy oficjalny plakat III Pielgrzymki ZŻNSZ do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, 72. rocznicy przemarszu Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych przez tereny Dolnego Śląska.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY