Pies Straży Granicznej wytropił nielegalnych imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.pixabay

Pies Straży Granicznej wytropił nielegalnych imigrantów. 21 lipca funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu zatrzymali troje nielegalnych migrantów. Zatrzymane na „zielonej granicy” osoby przekazano białoruskim służbom granicznym.

Białoruskie służby graniczne ujawniły i zgłosiły ślady przekroczenia granicy przy rzece granicznej Bug. Jak się okazało, mężczyzna oraz nastolatek przepłynęli rzekę, a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak informuje Straż Graniczna: Zatrzymania dokonano po informacji otrzymanej od białoruskich służb granicznych, które ujawniły ślady przy rzece granicznej Bug. Kobieta, nastolatek oraz mężczyzna, przepłynęli rzekę, a następnie przemieszczali się w głąb kraju.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG użyli psa tropiącego. Pies doprowadził ich do nielegalnych migrantów. Ustalono, że są obywatelami Iranu.

Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej skomentował sytuację. W trakcie prowadzonych działań granicznych, funkcjonariusze użyli psa tropiącego, który doprowadził ich do nielegalnych migrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Iranu. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP.

Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych zostali przekazani białoruskim służbom granicznym.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY