Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, kto zyskał na protestach! Jest niespodzianka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, kto zyskał na protestach! Ostatnie burzliwe wydarzenia polityczne rodzą pytania o zmiany preferencji wyborczych.

Zdecydowany opór partii opozycyjnych wobec reformy wymiaru sprawiedliwości i ich pozorny sukces przy wecie prezydenta mogłyby sugerować wzrost ich poparcia. Tymczasem wyniki najnowszego sondażu Kantar Public dla TVP Info mogą zaskakiwać.

Wciąż najwięcej wyborców jest skłonnych oddać swój głos na partię rządzącą. PiS zdecydowanie deklasuje konkurentów, a ostatnie wydarzenia polityczne przyniosły nawet wzrost poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego o 4 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania i obecnie utrzymuje się na poziomie 35 proc.

Ogromny spadek zanotowała Platforma Obywatelska, która była jednym z najaktywniejszych podmiotów protestujących przeciwko reformom wymiaru sprawiedliwości. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała poparcie na poziomie 21 proc., co oznacza spadek o 8 punktów procentowych.

Według sondażu, w Sejmie znalazłyby się jeszcze jedynie dwa ugrupowania. Na klub Kukiz’15 chęć głosowania zadeklarowało 11 proc. badanych, co stanowi wzrost o 2 proc. Stawkę zamyka Nowoczesna, która najwyraźniej dużo zyskała na protestach, bo poparcie dla niej wzrosło o 6 punktów procentowych. Na partię Ryszarda Petru zagłosowałoby 10 proc. badanych.

Inne ugrupowania znalazły się pod progiem wyborczym. Badanie przeprowadzono w dniach 22-24 lipca, w chwili gdy sytuacja wokół reformy wymiaru sprawiedliwości była najbardziej napięta.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY