Delegacja rządu Rzeczypospolitej Polskiej odwiedziła cmentarz Obrońców Lwowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj, 25 lipca cmentarz Obrońców Lwowa oraz cmentarz Łyczakowski odwiedziła delegacja rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Chodziło o wizytację obiektów, odnawianych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnikami delegacji byli, m. in. sekretarz stanu Jarosław Sellin, który chętnie udziela wywiadów, gdyż jak sam mówi:

Byłem dziennikarzem na początku polskiej niepodległości, prawie 10 lat, zanim stałem się politykiem, więc trud tego zawodu jest mi dobrze znany.

Obecny był konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, który rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, a na cuda potrzebuje trochę czasu, o czym sporo Lwowian już się przekonało, nie raz doświadczając pomocy ze strony Pana Konsula Generalnego.

Przede wszystkim, na początku wizyty, wspólnie z delegacją ukraińską, złożono wieńce przy grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu Obrońców Lwowa, przy pomniku Strzelców Siczowych oraz w kwaterze poległych wojowników ATO.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje odnowę lwowskich zabytków, nagrobków oraz sporo obiektów poza Lwowem. Chodzi o polskie dziedzictwo narodowe, a mianowicie – jego zachowanie dla potomnych. Przy każdym obiekcie pracują międzynarodowe grupy specjalistów. Dzisiejszy dzień, to daleko nie koniec wizyty Pana Ministra Jarosława Sellina, gdyż tych zabytków oraz nekropolii jest naprawdę sporo.

Na koniec też Pan Minister dodaje:

Wy, jako dziennikarze, pracujecie w fascynującym miejscu, nie tylko ze względu na historię, ale też i na czasy teraźniejsze…

Maria Pyż

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY