Szykuje się gigantyczna burza? Czołowi politycy PiS udali się na nadzwyczajną naradę ws. weta Dudy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wikimedia commons

Telewizja Republika podała, iż czołowi politycy PiS zebrali się na nadzwyczajnej naradzie. Spotkanie odbyło się w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej.

Spotkanie ma oczywiście związek z decyzją Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.

Zgodnie z informacjami telewizji w naradzie uczestniczą m.in.: Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski, Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński oraz Antoni Macierewicz.

Zebrania związane z decyzją Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw dotyczących reformy sądownictwa. Prezydent oświadczył bowiem, że nie podpisze spornej ustawy. Prezydent dodał jednocześnie, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowaniu ustaw w wersji, która nie wywołała protestów społecznych na taką skalę.

To jest proszę Państwa moja odpowiedzialność i dlatego oświadczam. Ustawa o Sądzie Najwyższym i ustawa i Krajowej Radzie Sądownictwa nie staną się częścią polskiego systemu prawnego. Te ustawy muszą zostać naprawione tak, aby były do przyjęcia dla wszystkich, także dla tych, którzy nie będą z nich zachwyceni. Bo nie może być  takich ustaw, z których wszyscy będą zachwyceni. Ale nie mogą wzbudzać aż takich kontrowersji, to jest absolutnie niedopuszczalne. Tak powiedział Duda.

Pod adresem Dudy pojawiły się już pierwsze głosy krytyki ze strony polityków PiS. Głos zabrał m.in. Patryk Jaki oraz Jacek Sasin, który oświadczył, że rzez decyzję prezydenta Polakom na reformę sądownictwa przyjdzie poczekać znacznie dłużej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY