Paweł Kukiz do Petru: Kukiz’15 nie dopuści do odrzucenia prezydenckiego weta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / fot. Paweł Jaworski/Prosto z Mostu

Prezydenckie weta w sprawie reformy sądownictwa stały się dziś okazją do wielu dyskusji, także między politykami. Obawę co do odrzucenia weta przez Sejm wyraził lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, którego zripostował z kolei Paweł Kukiz. 

Wszystko zaczęło się od wpisu Ryszarda Petru na Twitterze. Przestrzegał on, że do odrzucenia weta wystarczy 3/5 głosów, a więc wystarczy sojusz Prawa i Sprawiedliwości oraz ruchu Kukiz’15. – Przypominam, że jeśli będzie sojusz „Kukiz+PiS” to możliwe jest odrzucenie weta. Wystarczy 3/5 głosów! – napisał.

Jak nietrudno się domyślić, taki Tweet lidera Nowoczesnej musiał doczekać się odpowiedzi ze strony Pawła Kukiza. Lider ruchu Kukiz’15 napisał na Facebooku, że nie złamałby zawartej umowy, a sam był zwolennikiem prezydenckiego weta. – Wybacz Ryszardzie ale nie ogarniam… Umawiać się z kimś a następnie wetować umowę??? Po pierwsze, żeby tak zrobić to trzeba być Tobą (np. namawiać na kredyt we frankach a samemu przewalutować) a Ty jesteś niedościgniony!!! – napisał.

To jeszcze nie wszystko. Paweł Kukiz następnie wyliczył, że nawet gdyby ruch Kukiz’15 chciał sprzeciwić się decyzji prezydenta to wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością nie ma na to szans. – Po drugie (i znów analogie do franków się nasuwają) – jak Ty, Ryszardzie, liczysz??? Kukiz’15 to 32 posłów, PiS ma 234 czyli w sumie (Kukiz’15 + PiS) wychodzi 266. Kwalifikowana większość to 276 – napisał lider ruchu Kukiz’15. – Ech, Ryszardzie… A ja na Ciebie głosowałem… – dodał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY