TVP zmienia ramówkę. Pokaże filmy… krytykujące polskie sądownictwo!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

TVP zmienia ramówkę. Telewizja Polska już niejednokrotnie w ostatnim czasie zmieniała ramówkę, „dostosowując” ją do sytuacji politycznej. Wygląda na to, że tak jest również tym razem. 

W niedzielne wieczory na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej pokazywane są najczęściej filmy z cyklu „Zakochana Jedynka”. Prezentuje się wówczas produkcje zagraniczne, najczęściej romanse lub tego typu filmy. Tym razem jednak w ostatniej chwili z tego zrezygnowano.

Już dziś po godzinie 20:00 TVP 1 zaprezentuje widzom film pt. „Komornik”, który zastąpi planowaną wcześniej produkcję „Zakazana żona”. Film opowiada o pracy bezwzględnego komornika Lucjana Bohme, w rolę którego wciela się Andrzej Chyra. Na początku bezlitośnie egzekwuje on długi, a następnie zostaje skorumpowany przez kolegów z sądu.

W kolejną niedzielę z kolei TVP 2 planuje zaprezentować widzom film pt. „Układ zamknięty”. Opowiada on o perypetiach dwóch biznesmenów, którzy działają przeciwko prokuratorom, którzy są w zmowie, oraz urzędowi skarbowemu.

Nie jest trudno zauważyć, że filmy te są odpowiedzią na wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość reformę sądownictwa. Mają one pokazać potrzebę zmian w wymiarze sprawiedliwości, szczególnie w kontekście odbywających się obecnie protestów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY