Prezydent Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Tego samego dnia zaplanowane jest spotkanie z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.

Informację potwierdził szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Prezydent odpowiedział na propozycję spotkania z przewodniczącym KRS, ponieważ “jest otwarty na dyskusję merytoryczną na temat reformy sądownictwa”. Prezydent Andrzej Duda chce umożliwić wszystkim stronom dyskusji możliwość przedstawienia swoich argumentów.

Jak potwierdził rzecznik prasowy krajowej Rady Sądownictwa spotkanie z przewodniczącym Zawistowskim w Pałacu Prezydencim odbędzie się o godz. 12. O godzinie 14 planowana jest konferencja prasowa po tym spotkaniu w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa.

Spotkanie odbędzie się, więc po rozmowie z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, która odbędzie się o godz. 11, jak już informowaliśmy na naszym portalu.

Prośbę o spotkanie wystosowała do prezydenta w piątek pierwsza prezes SN. Zaapelowała też “o podjęcie spokojnej oraz merytorycznej dyskusji nad kształtem wymiaru sprawiedliwości w Polsce”.

W ocenie pierwszej prezes Sądu Najwyższego, zaproponowane zmiany w sądownictwie: oczekujące na podpis prezydenta ustawy o sądach powszechnych i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz rozpatrywana obecnie przez Senat ustawa o SN są jednoznacznie sprzeczne z wolą narodu, wyrażoną w konstytucji. W ocenie Gersdorf, doprowadzą one do zerwania ciągłości władzy państwowej, w tym władzy sądowniczej.

źródło: pap.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY