Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Od ponad roku członkowie Partii Ludowej – Nasza Słowacja (L’SNS) stale patrolują pociągi na kilku liniach na całym terytorium Republiki Słowackiej.

Z maksymalnym zaangażowaniem, ryzykując swoje zdrowie i życie, dbamy o bezpieczeństwo dziesiątek tysięcy pasażerów. Patrole organizujemy w pociągach na niebezpiecznych trasach i na stacjach kolejowych. Informuje poseł do Rady Narodowej i gość ostatniego Marszu Niepodległości, Milan Mazurek.

We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny działamy już od roku. Na trasie Poprad – Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty. W obecności naszych patroli element aspołeczny potrafi zachowywać się przyzwoicie i siedzieć cicho. Ich obecność nie stanowi już żadnego zagrożenia. Tak komentuje młody poseł.

Nasze słowa potwierdził raport RTVS (publiczny nadawca radiowo-telewizyjny – przyp. red.), nakręcony w styczniu tego roku. Jego ankieta nie wykazała ani jednej negatywnej oceny naszych patroli wśród pasażerów. A ponieważ reporterzy RTVS nie mogli udowodnić nam żadnej negatywnej reakcji, mówili tylko o tych najmniej pozytywnych ocenach – kontynuuje nacjonalistyczny parlamentarzysta.

L’SNS jest jedyną partią, na której obywatele Słowacji nie zawodzą się. Podczas gdy pozostali politycy nie są zainteresowani rozwiązywaniem problemów Słowaków i zapewnieniem przyzwoitym ludziom bezpiecznego życia, gwarantowanego przez konstytucję, zdecydowaliśmy się kontynuować nasze dzieło. Nie mamy wystarczającej liczby deputowanych w parlamencie, aby rzeczywiście zmienić ustawodawstwo, ani nie możemy wpływać na decyzje Rady Ministrów.

Ale możemy walczyć o prawa obywateli na ulicach i podać im pomocną dłoń w razie potrzeby – kontynuuje Mazurek. Ogromna ilość podziękowań, pochwał i radosnych uśmiechów pasażerów są wystarczającą nagrodą za nasz trud. Patrole będą kontynuowane, dopóki minister spraw wewnętrznych i szef policji nie zaczną wykonywać swojej pracy. Zamiast lansować się, musi zacząć się martwić o bezpieczeństwo obywateli Słowacji.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY