Wiemy kto sponsoruje majdan opozycji! Nic nie dzieje się spontanicznie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

Rzekomo spontaniczny zryw społeczny jakim jest fala demonstracji w związku z reformą Sądu Najwyższego okazuje się, wbrew pozorom, wcale nieprzypadkowa. Wszystko sponsorowane jest zza kulis m. in. przez Georgea Sorosa, finansistę żydowskiego pochodzenia.

Mechanizm jakim posługuje się opozycja nazywa się Astroturfingiem. Cytując definicje: Poprzez sztucznie napędzany rozgłos (astroturf marketing, buzz marketing) pozwala astroturferom stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, równocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Jest kuszącą metodą dla pragnących uzyskać szybkie efekty specjalistów od public relations i marketingu. 

Ten proces zakazany jest m. in. w USA i Wielkiej Brytanii, w Polsce natomiast działa, choć nieoficjalnie.

Jak działa ten mechanizm w praktyce? W przypadku ostatnich protestów napędzała go fundacja Otwarty Dialog. W jej imieniu działają głównie Bartosz Kramek i – prezes zarządu organizacji, współpracująca m. in. z Georgem Sorosem.

 

Wspomniana dwójka nawołuje w internecie do wychodzenia na ulice, anonimowych wpisów w portalach internetowych i rozpowszechniania wcześniej zaplanowanych informacji. Ludzie związani z Otwartym Dialogiem współpracują także z posłami opozycji. Niedawno jeden z prawników organizacji pisał Kamili Gasiuk-Pichowicz pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 

Działacze fundacji nawołują do puczu, a wręcz zamachu stanu. Obywa się to za pieniądze darczyńców- znanych finansistów, pieniądzom ze środków publicznych oraz innych organizacji wspierających. W ten sposób organizowane są rzekomo spontaniczne i bardzo liczne manifestacje.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY