Facebook zmuszony do przywrócenia katolickich stron

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. pixabay

Facebook zmuszony do przywrócenia katolickich stron. Jednak do tej pory nie została uzasadniona decyzja o ich zablokowaniu.

Strony katolickie zostały zablokowane na całym świecie. Zniknęło ponad 20 stron, portal zablokował administratorom dostęp do nich. Decyzja nie została uzasadniona, bowiem profile zablokowano bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Facebook, po burzy jaką wywował tą decyzją, przywrócił strony. Oburzenia wobec zablokowania profili nie krył Carlos Rene. Jest on głównym administratorem strony Papa Francisco Brasil. Poinformował media, że zdążył się już skontaktować z prawnikami, aby wyjaśnić z osobami kierującymi portalem zniknięcie strony.

Sprawę skomentował również profil “Catholic and Proud”. Nie było nas przez pewien czas, podobnie jak innych katolickich stron na facebooku, stało się to bez wcześniejszego ostrzeżenia. Wysiłki wielu społeczności katolickich i mediów informacyjnych, w szczególności Church POP, pomogły usłyszeć nasze głosy. Napisali na ten temat trzy artykuły i przeprowadzili rozmowy ze wszystkimi ofiarami tej katolickiej quasi czystki na Facebooku.

Radości z powodu powrotu na Facebooka nie krył także ojciec Rocky, który na profilu “Father Rocky” napisał: Dzięki Bogu, że jestem z powrotem na Facebooku! Strona ma ponad 3,5 mln polubień.

To nie jest pierwsza taka sytuacja – od kilkunastu miesięcy Facebook konsekwentnie blokuje i usuwa profile narodowców. Portal społecznościowy dyskryminuje Obóz Narodowo-Radykalny czy Młodzież Wszechpolską. Obydwa profile organizacji narodowych zostały kilkakrotnie skasowane.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY