Będzie konfrontacja? ONR ostrzega “Sorosa i jego psy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół Walczący pod Teatrem Narodowym - przeciwko bluźnierstwu i niszczeniu tradycji

/ fot. onrbrygadamazowiecka.pl

Protesty opozycji wobec wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w przepisach reformujących system wymiaru sprawiedliwości wywołują skrajne emocje. Wśród organizatorów akcji protestacyjnej zaczynają pojawiać się wezwania do “polskiego majdanu”, co wywołuje reakcję środowisk do tej pory zdystansowanych wobec sporu. 

Wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie napotkały na silne protesty opozycji, do której dołączają lewicowe organizacje społeczne, a także czynniki zagraniczne. W wielu miastach Polski odbywają się demonstracje protestacyjne wobec reformy. Do sytuacji w Polsce odnieśli się nawet przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy – ustami jej wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa – zagrozili wprowadzeniem sankcji jeśli władze w Warszawie nie wycofają się ze swoich posunięć.

Tymczasem w mediach społcznościowych pojawił się artykuł niejakiego Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog. Artykuł stanowi w istocie dobrze zaplanowaną instrukcję obalenia polskich władz. Autor powołuje się na doświadczenia ukraińskiego majdanu, który przed kilkoma laty zmiótł rządy Janukowycza w Kijowie. Teraz Kramek instruuje środowiska protestujące, aby te poszły o krok dalej i zdecydowały się na realizację wariantu ukraińskiego również nad Wisłą.

W Internecie zawrzało. Użytkownicy mediów społecznościowych “prześwietlili” Fundację Bartosza Kramka i szybko wytknęli jej powiązania z zagranicznymi instytucjami, w tym z samym Georgiem Sorosem. Dla wielu stało się jasne, kto pociąga za sznurki “spontanicznych” protestów przeciwko reformie sądownictwa w Polsce. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

Ta informacja podziałała aktywizująco na środowiska, które do tej pory zachowywały dystans do całego konfliktu widząc w nim kolejną odsłonę zwykłej walki partyjnej. Na profilu Obozu Narodowo-Radykalnego pojawił się mocny wpis. Jeśli Soros i jego psy będą chcieli montować w Polsce Majdan, muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją. – czytamy. Wpis opatrzono hasztagami: #StopMajdan oraz #PreczZSorozem.

Źródło, Fot.: medianarodowe.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY